Den 1. - Cesta z města

17.01.2019

6:00 zvoní budík. Ne, nevzbudil mě. Už asi hodinu se převaluju v posteli.

Tak, jde se na to. Nezbytná ranní hygiena , poslední teplá sprcha na dlouhou dobu a poslední káva doma.

Od cestování v šusťákovce, byť značky adidas, jsem upustil a nahodil na sebe méně pohodlné, ale společensky únosnější rifle.

Po 7. hodině zamykám byt a hromadně se přesouvám na nádraží.

Chvíli pobíhám po hlaváku a hledám autobus na Dolní nádraží. Spodní nádraží totiž neexistuje, jak mi zaměstnankyně ČD s dostatečnou dávkou arogance vysvětlila.

Vlak do Vídně přijel relativně včas. Neznámý spolucestující mi kupuje čaj, protože mám jen dolary a platební kartu. Patří mu za to můj dík.

11:45 jsem odbaven.

Opravdu to vypadá, že odletím.

Jen abych to trochu objasnil. Těsně před odletem vznikly drobné komplikace a chvíli to dokonce vypadalo, že si budu muset koupit novou letenku.

Letenky jsem kupoval hned po vánocích, a s tím i jízdenky na letiště a místní let z Nairobi do Eldoretu. Tři dny před odletem jsem obdržel email, že můj let byl zrušen. Po zavolání na infolinku, jsem se dozvěděl, že jelikož se jedná o Egyptair, společnost bez zastoupení v EU, tak nemám nárok na odškodnění. A protože mi nabídli i náhradní let (s nenavazujícím spojením), tak nemám nárok na vrácení peněz. Po pár "silnějších" telefonátech a pár znovu zrušených letech jsem dostal novou letenku s Turkama.

Uf, tak snad to už bude dobré.

Teď čekám na nalodění ve 14:20, odlet do Istambulu, Nairobi a v pátek bych měl být v 7:20 v Eldoret. Odtud je to už jen kousek do Itenu, kde snad najdu "Čeko" Jirku Homoláče.

Jo a abych nezapomněl.

Odletová hmotnost 80,4kg

Zavazadlo 16kg (+ příruční)

Přinejhorším nechám batoh v Keni a hned budu o 16kg lehčí :)

Zkusím průběžně psát, jak se vyvíjí cesta a pak i zážitky z pobytu.