Den 16. - Našel jsem švihadlo

24.01.2020
Pátek 24.1.

Den 16. - Našel jsem švihadlo
Aklimatizace: 2600/2700m (stoupá)
Váha: 71.9 (neznatelně klesá)
VO2MAX: 51 (po příjezdu bylo 56, pak to kleslo na 47)

Probouzím se do pošmourného rána. Je chladno, mraky zakrývají nedaleké pohoří a dokonce to vypadá na déšť. Hanka už vyběhla na svou pětadvacítku a já přemýšlím, co dnes podniknu. Včera jsem odložil posilovnu, tak ji zařadím dnes odpoledne a ráno dám jen regenerační klus po včerejším fartleku. Sedmikilometrové kolečko kolem radaru, ukončené na louce o rozměrech několika fotbalových hřišť.

Trénují tu jednotlivci i větší skupinky běžců. Chvíli je pozoruji. Běžecká abeceda v jejich podání je boží. Precizně provedené cviky a dokonalá synchronizace všech účastníků vytváří dojem baletního představení. Musím se pousmát, když si vzpomenu na naše společné tréninky u nás doma. Asi by se tady hodně divili, jak vypadá abeceda v našem podání:)

Na oběd jdeme, jako každý den, do naší "samoobslužné" jídelny. Součástí je kávovo-čajový bar. Je skoro u každé hospody a za pár "kaček" si tam můžete dát šálek vašeho oblíbeného moku. Pokud si neřeknete, tak je strašně přeslazený. Paní kávovarnice zrovna praží čerstvou kávu na pánvi na otevřeném ohni. Krásně to voní. 

Jako vždy po obědě odpočíváme. Usnu a už se mi zase nikam nechce chodit. "Takhle by to ale nešlo!" Oblékám se a jdu. V posilovně jsou jen dva "místňáci". Našel jsem švihadlo. Konečně můžu plnit plán dle požadavků trenéra Vlastimila Lysáka. Předepsané pětiminutové hopsání končí po třech minutách totálním vyčerpáním a zamotáním se do švihadla. Pak už ale poctivě cvičím podle daného itineráře. Musím sem chodit o chvíli dřív. Kolem 16h se to tady začíná dost plnit a v 17 už musím i čekat na stroje. 

Po sprše se jdu podívat na stadion Bekele. Na dráze pobíhá několik běžců, ale brána je zamčená. Koukám jen přes plot. Musím se zeptat Davida, kudyma se tam leze.

Dobrou noc