Den 25. - Lazebník etiopský

03.02.2020

Neděle 2.2.
Den 25. - Lazebník Etiopský
Váha: 71.8kg

Od vánoc jsem nebyl u holiče, a chtěl jsem to nechat až po návratu. Ale jsem tady, abych běhal, a taky poznával. Kadeřnictví a holičství je tu na každém kroku. Poznáte je podle toho, že před vchodem mají vyvěšené plakáty s účesy všech tvarů - Elvis, žalud, válec, ..... prostě afro, co jsme vídali v amerických filmech z osmdesátých let.

Jdu dlouhou ulicí a vybírám si nejsympatičtější lokál. Hlavu vzhůru a jdu dovnitř. Šlo to snadněji, než jsem čekal. Bez zbytečného vysvětlování sedím v křesle a kolem uší mi vrčí strojek. Na stěně visí další obrázky s účesy. Jeden vypadá trošku evropštěji. "Takto, takto nějak bych si to představoval". Snažím se vysvětlit. Ale strojek si jede dál. Jsem smířen se vším a odevzdávám se plně do rukou osudu a hlavně do ostří holiče.

Zhruba po hodině je hotovo. A jsem i celkem spokojen. Žádné viditelné zuby nevidím. Na umytí jsem přemístěn vedle. Z konvičky ve tvaru fotbalového míče mi lijou vodu na hlavu. Vlasy napatlou šampónem. Stejným přípravkem mi drhnou i obličej. Celkem příjemná masáž. Až je vše hotovo, jsem usazen zpět před zrcadlo, znovu namazán, tentokrát krémem na obličej a vlasy vystajlované gelem. Doma před zrcadlem pár vlasů ještě zastřihnu, ale v globále jsem spokojen. Takovou péčí o svou hlavu jsem ještě nezažil. A to to vyšlo asi na 70 Kč.

Dobrou noc