Den 27. a 28. - Voda nad zlato

05.02.2020
Úterý 4.2., středa 5.2.

Den 27. a 28. - Voda nad zlato
VO2MAX: 53
Váha: 70.2kg

Včera jsem se vrátil z ranního tréninku a netekla voda. Občas se to stává. Nevadí. Odpoledne mám fitko a saunu, tak se umyju tam. Dnes se to zase opakovalo. Už jsem byl trochu nasr..., ehm rozladěn, ale naštěstí u Davida voda tekla (měl zásobu v boileru).Pak si ale člověk uvědomí, že je v Africe, a že může být rád, že nějaká voda vůbec je.

Bydlíme v relativně luxusní čtvrti, kde s vodou není až tak problém. Vodovod tu sice není, ale každý dům má na střeše tank na vodu (1000-5000L), a když voda dojde, tak do pár hodin dojede cisterna a vodu doplní. Ti méně movití si vodu nechávají dovážet na koňských povozech. No a ti nejchudší, nosí vodu ve žlutých barelech i několik kilometrů. A nosí ji převážně ženy.
Nevím přesně kolik má barel litrů, ale počítám, že deset plus.V horských oblastech se voda bere přímo z pramene nebo potoka. V osídlených oblastech většinou trčí hadice ze zdi nějaké fabriky a lidé stojí frontu, aby si mohli nabrat svůj denní příděl vody.
My si na pití kupujeme vodu balenou. Dvoulitrovka vyjde na necelých 10Kč a zálohovaný dvacetilitrový barel na 35Kč. Půllitrovka Coly na 14Kč. Na vaření používáme vodu z kohoutku. Mít tekoucí vodu je komfort. A nejvíc to poznáte, když pár hodin nemůžete spláchnout záchod.

Dobrou noc