Den 31. a 32. – Kostel, koza, hyena

10.02.2020

Sobota 8.2. a neděle 9.2.
Den 31. a 32. - Kostel, koza, hyena
VO2MAX: 53/54
Váha: 69.8kg konečně pod 70

Jsme stále bez internetu. Na trénink to sice nemá vliv, ale bez připojení nenahrajete ani aktivitu do mobilu. Moje tréninky se začínají přibližovat k Yaya Resortu, kde je wifi.

Na sobotní oběd zkouším další místní specialitou. V jídelním lístku je pod číslem 8 a jmenuje se Tegabino Shiro. Je to trošku víc pálivá hrachovka.

Domácí koupila kozu. Je přivázaná na dvorku a děsně mečí. Ví co ji v neděli čeká. Mečí i v noci. Je mi jí líto.

Budíček, neděle 6:00

V 6:30 odcházíme do kostela. Je to moje první návštěva kostele v Etiopii a první neděděni bohoslužba vůbec. Pomalu svítá a do asi kilometr vzdáleného kostela dorážíme mezi prvními. Kostel na mě působí trošku buddhisticky. Čtvercová budova s věžickou a koptským křížem. Etiopské křesťanství patří k nejstarším na světě a datuje se někdy do 4. století. Lidé přicházejí zabalení do bílých pléd a postávají v okolí kostela. Občas se pokloní, nebo pokleknou. Někteří políbí schody a zeď kostela. Z preřvaných ampliónů poslouchají bohoslužbu. Možná pro to stojí tak daleko. U kostela není totiž slyšet vlastního slova. Celý obřad působí tajemně. Mlčky postávající věřící, monotónní zvuk z reproduktorů a vůně kadidla. Nikdo nemluví, žádná hudba. Dostali jsme se i do kostela, ale tam se fotit nesmí. Končí to v 9 hodin, odcházíme ale dřív. Nikdo tam není celou dobu. Jen přijdou, pohodlí se a zase si jdou svou cestou.

Dopoledne si odběhnu svoje 7km kolečko a odpoledne trávím v Yaya na wifině, v posilovně a sauně.

Cestou domů z večeře nám přeběhla přes cestu hyena. Je fakt velká jak prase a děsně rychlá.

Na dvorku zůstaly už jen bobky. Kozénka už mečet nebude 😞

Dobrou noc