Den 41. - Drahá dráha

19.02.2020

Úterý 18.2.
Den 41. - Drahá dráha
VO2MAX: 56
Váha: zvážím se až zítra

Od půl páté štěká sousedovic pes. Mám chuť ho za to sežrat. Dobrá zpráva, že střevní problémy jsou ty tam a mě se vrací chuť k jídlu. Dnes je v plánu dráha. Na tu chuť vůbec nemám. Dráha znamená jít rychleji než obvykle, a to zase znamená jít za hranu své komfortní zóny. Kecy! Prostě to bude bolet, budu hekat, potit se a možná se mě bude chtít zvracet. Asi dva kiláky od našeho ubytka je jediná tartanová dráha široko daleko.

V Yaya resortu je taky dráha. Ale je to škvára neurčité délky a zatáčky jsou téměř do pravého úhlu. My ale dnes míříme na stadion Kenenisa Bekeleho, zvaný též Entoto track. Je to vlastně celý areál (zatím ve výstavbě). Vstupuje se do něj přes obrovskou kovovou bránu, kde vás hned skásnou o 300 ETB (215Kč). To je cena pro bílý (pro cizince). Mísťňáci platí 100 ETB (71 kč).

Vysoké vstupné má vliv na moji funkci v teamu. U pokladny jsem prohlášen za coache. Ten platit nemusí a tak se o vstupné podílíme rovným dílem. Areál je zatím holá louka, kde na jednom konci probíhá výstavba snad hotelu, nebo ubytovacího zařízení a na druhém konci je dráha. Přicházíme ještě před osmou hodinou ranní a už je tu pěkně narváno.

Několik teamů (v některých je až 25 běžců) zaplnilo celý stadion. Někteří se rozklusávají, druzí, jak jeden muž, drilují abecedu a ostatní už poctivě krouží svůj trénink na ovále.

Kluci mají 3x(6×400m), já si dávám dětskou verzi zkrácenou o 100m. První sérii je natáčím a pak si jdu běhat svoje. Naštěstí hlavní nápor na dráze skončil. Asi by mě ušlapali. I tak se jejich výklusové tempo rovná mému maximálnímu sprintu. Připadám si tu trochu jak "Kokosy na sněhu".

Nějak sem mezi ty top atlety nepatřím. Ale i tak se občas někdo najde, kdo mě povzbuzuje k vyšší rychlosti. Kdyby jen ten dotyčný věděl, že rychleji už to fakt nejde. Z vyplazeným jazykem, ale s dobrým pocitem, mám trénink za sebou. Byl to opravdu silný zážitek pozorovat tu neskutečnou rychlost tak zblízka a téměř být její součástí.

Dobrou noc