Den 8. - Shopping se nekoná

17.01.2020

Den 8. - Shopping se nekoná

Aklimatizace: 2150/2700m

Váha: 73.5kg

Ráno vybíhám sám. Běžím do nedalekého lesíka. Až na ty všudypřítomné odpadky, je tam pěkně. Vyšlapané cestičky křižují jedna druhou. Za chvíli ani nevím kde jsem. Ale ztratit se tu nedá. Středem vede jedna velká cesta , po které občas projede nákladní auto na nedalekou stavbu. V plánu je 10km. Musím už pomalu začít prodlužovat trasy. Sice jsem tu na dovolené, ale rozhodně to tu nechci proflákat. Vždyť tu běhám s elitou, a to nejen s tou světovou, ale hlavně s tou Českou. S klukama, kteří to všechno vymysleli, zorganizovali a bez který bych tu nikdy nebyl: "David Vaš, Jirka Čurda Csirik".

Na oběd je mango-papájový džus (strašný slovo :)) . Původně byl v plánu klasický oběd, ale juice byl tak hustý, že to bohatě stačilo.

Objevil jsem nedaleko sportovní shop, tak se tam vydávám na obhlídku. Jsem zklamaný. Letos si asi žádnou výbavičku nepřivezu. Nic moc tam nemají.

Cestou zpět to beru oklikou. Google mapy nejsou moc aktuální. Snad jediná správně zakreslená cesta je ta hlavní z Addis Abeba. Prostě zkouším cesty pokus - omyl. Děti na mě pokřikují a dožadují se peněz. V jedné uličce jich je na mě asi 15. To už je moc. Začínají se po mě sápat. Trochu zvýším hlas a hned je klid. Děti jsou fuč.

Konečně vidím svou první etiopskou opici. Leze někomu ze zahrady. Nechce se ale moc fotit.

Právě asi skončila škola. Horda školáčků se valí proti mně. Očekávám další atak. Potutelně se usmívají a špitají si mezi sebou. Připravuji si hlasivky na hrdelní řev. K mému překvapení anglicky pozdraví, plácnou si a se smíchem utíkají svým směrem.

Míjím kostel, u kterého je starý hřbitov. Řada náhrobků je poničených a zase jsou všude odpadky. Kousek dal je hřbitov nový. Tady už jsou hroby udržované , ale odpadky jsou i tady.

Jsme asi 20Km od hlavního města, čímž si vysvětluju, že tu není až taková chudoba. Většina domů je pěkných. Jsou to takové malé pevnosti "můj dům, můj hrad". Každý dům je obehnán vysokým plotem s ostnatým drátem a se zdobenou vstupní branou.

Protože mám zatím jen dopolední tréninky, tak mám odpoledne volno na prohlídky okolí a taky na čtení.

Konečně jsem dočetl rozečtené knížky z loňska, co jsem měl v Keni (ve čteče). Jedna z nich byla "Běhání s Keňany".

Dobrou noc