Den 9. - Kopytem sem ...

17.01.2020
Pátek 17.1.

Den 9. - Kopytem sem ...

Aklimatizace: 2250/2700m
Váha: nevím.

Nevážil jsem se a raději ani nechci. Začal jsem ujíždět na místních koblihách. Garmiňácké hodnocení stavu aklimatizace se zpomalilo a naskakuje dnes už po sto výškových metrech. To mne ale neodradí od tréninku s Davidem a Čurdou. 16km v tempu 4:05 ale není trénink pro mě. Takové tempo jsem schopen držet maximálně na desítce a nejlépe v nadmořské výšce pod hladinou moře, a ne ve 2600m.

Sjeli jsme kousek níž, bliž k centru Sululta, kde se rozkládá široká travnatá pláň. Je to cca 8km od našeho bydliště. Jedeme místním minibusem a za pár minut jsme tam. Ještě musíme najít místo, kam si dáme batohy s věcma (po brněnsku je to správně) na převlečení. Většinou se to řeší tak, že je necháváme v nějakém místním obchůdku. S narůstající vzdálenosti od hlavního města, se zhoršuje i znalost angličtiny. I takové univerzální slovo, jako je banán, se řekne úplně jinak "muzi". Po několika marných pokusech vysvětlit o co nám jde, nacházíme úschovnu u jedné paní v obchodě se smíšeným zbožím.

Vybíháme. 2km rozklus v pětkovým tempu jsem ještě schopen držet. Po rozcvičce se však loučím a jdu si svoje. 5:20 se zdá optimál pro mě. Je to fakt placka. Travnatá louka, kam až oko dohlédne. Dá se běhat i mimo cesty. Jen půda je občas rozdupaná od kopyt krav a někdy se musí překročit zavlažovací kanál. Když běžím kolem viditelně nadržného býka, beru to raději oklikou. Nerad bych se stal součástí jeho harému. Do místa srazu dobíháme téměř společně. Já po 11km + výklus 2 a kluci 16+4km.

Paní ze stánku nám vrací věci. Prý pracovala dřív v Dubaji, ale nechápu, jestli tam pracovala deset let, nebo to bylo před deseti lety. Podle obličeje její věk nedokážu odhadnout, ale má dvě malé děti. Pro zpáteční cestu volíme zase minibus. Zastavuje co pár metrů. Vždycky se najde místo pro dalšího cestujícího, i kdyby to mělo být na klíně (snad i na hlavě).Na silnici leží kopyto s kusem nohy. Óóó běžecký bože dej, ať tak nedopadnu.Odpoledne už jen oběd, spánek a na rychlý (rychlejší) net do restaurace. 

Dobrou noc